h1

Hwayoung odchodzi z T-Ara!

31 lipca 2012

https://i1.wp.com/static.allkpop.com/wp-content/uploads/2012/07/20120730_tara_1.jpeg

30 lipca CEO, Core Contents Media: Kim Kwang Soo oficjalnie ogłosił odejście Hwayoung z grupy.
CEO firmy ogłosił jej odejście poprzez prasę, napisał że wpłynęły liczne skargi na Hwayoung od 19 osób (5 stylistek, 7 makijażystek, 5 managerów wytwórni i 2 managerów zespołu)
Pracownicy Core Contents Media rozmawiali do późnego rana z członkami T-Ara i wszystkie dziewczyny chciały aby Hwayoung pozostała w zespole, lecz te rozmowy nic nie dały.

Kim Kwang Soo napisał: „Mocno przepraszamy wszystkich fanów T-Ara za wiele incydentów, które wprawiły wszystkich którzy kochają T-Ara w niepokój i zdenerwowanie. Również przepraszamy jeszcze raz członków T-ara i życzę Hwayoung wszystkiego najlepszego jako potężnej raperce. Ponieważ Hwayoung ma ogromny potencjał jako raper postanowiliśmy zakończyć swój kontrakt bezwarunkowo i wierzymy, że będzie ona rozwijać się w przyszłość jako wolny artysta.”

 

Po ujawnieniu tych informacji Hwayoung napisała na Twitterze: „”… fakty bez jakiejkolwiek prawdy””
https://i0.wp.com/static.allkpop.com/wp-content/uploads/2012/07/20120730_hwayoungstrikesback-600x303.jpg

Według CCM, po ich koncercie w Budokan i powrocie do Korei na 27 lipca, T-ara przygotowywały się do wyjścia na scenę na żywo na „Music Bank ‚. Pozostały tylko dwie grupy przed nimi do wystąpienia, kiedy Hwayoung nagle zdecydowała, że nie chce wystąpić na scenie tego dnia.
Agencja stwierdziła, że w celu uniknięcia wypadku na żywo w TV, członkowie Eunjung i Hyomin zostały namówione, aby nauczyć się kwestii rapu Hwayoung w krótkim czasie przed ich występem. Wraz z presją, Hyomin była wyraźnie zdenerwowana i popełniła błąd podczas rapu.
W drodze do domu, Hwayoung przy fanach i reporterach rzuciła swoje kule (miała je z powody wcześniejszej kontuzji nogi) i usiadł na podłodze grożąc i krzycząc publicznie na menadżerów.
Kim Kwang Soo stwierdził: „Nie będziemy ujawniać podobnych incydentów Hwayoung do tego na zewnątrz ‘Music Bank’, ponieważ chcemy ją chronić. Jestem również zasmucony słowami jakie napisała Hwayoung na Twitterze.”

PD SBS po zobaczeniu ostatnich doniesień na temat Hwayoung, bronił ją poprzez Twittera pisząc że już nie będzie obsadzać T-Ary.
https://i2.wp.com/static.allkpop.com/wp-content/uploads/2012/07/20120730_tara_sbspd.jpg
Ten post został szybko jednak usunięty. A potem PD Ryu Chul Min napisał przeprosiny za ten post: „Po przeczytaniu dzisiejszych artykułów na temat T-ary, ja osobiście poczułem, że to niefortunna sytuacja dla Hwayoung. Nie wziąłem pod uwagę fakt, że moja opinia mogła być interpretowana jako moje oficjalne stanowisko [w tej sprawie]. Przepraszam „
https://i1.wp.com/static.allkpop.com/wp-content/uploads/2012/07/20120730_ryuchulmin_hwayoung-460x124.jpg

CEO wytwórni który stwierdził że pracownicy i członkowie grupy są poszkodowanymi z powodu Hwayoung i odnieśli ogromny stres z jej powodu, mówi o szansie na jej powrót do grupy.
W dniu 30 lipca poinformował StarNews: „Jeśli Hwayoung zdaje sobie sprawę z jej wad i czuje prawdziwy smutek i żal, jest możliwe dla pracowników i grupy członków, aby omówić jej powrotu do grupy. Mówię to jeszcze raz, aby tak się stało, Hwayoung musi zdać sobie sprawę ze swoich czynów i nie powtarzać ich w przyszłości. „

Czyli jest mała szansa powrotu Hwayoung? A może CEO mówi to dlatego żeby pokazać się z lepszej strony. Może boi się spadku popularności T-Ary, ponieważ jak do tej pory 600 biletów na ich najbliższy koncert zostało zwróconych.

Ponieważ w internecie zaczęły szerzyć się różne przypuszczenia powodu Hwayoung, które stawiały ją w złym świetle, CEO zażądał, żeby media przestały pisać niepotwierdzonych informacji dotyczących T-ary.
Oświadczył on również że spotkał się z rodzicami Hwayoung, wyjaśnił im swoją decyzję a oni to przyjęli ze zrozumieniem.

Cyśka

9 Komentarzy

 1. W tym wpisie przedstawiono HwaYoung jako „tą złą”, ale tak naprawdę jest wiele plotek o tym, że dziewczyny wyżywały się na niej, a HyoMin uderzyła ją w twarz podczas próby. Po za tym gdy te plotki się rozpowszechniły, tysiące fanów odeszło z oficjalnego funclubu. Słyszałam też, że przez ten incydent grupa zostanie zlikwidowana. Nie wiem czy to prawda. ;/ Żal mi HwaYoung. Zawsze stała z boku i była popychadłem.


  • zgadzam sie zgadzam sie zgadzam się ….podobno jiyeon ja walnela tez . ale nie wiem . nie bede sie sprzeczala . ja bylam od zawsze po stronie hwayoung


  • Moe nie chciałam przedstawić jej jako tej złej, sama uważam że wyrzucenie z zespołu ich członków jest złe i zawsze odbija się to n grupie. Tak jak napisałaś, pojawiło się wiele plotek na temat że Hwayoung jest prześladowana i dręczona przez dziewczyny z grupy, ale nie pisałam o tym ponieważ nie są one potwierdzone. Co do tego uderzenia w twarz była to plotka, rozgłosił ją jakiś antyfan podający się za tancerkę, ale ta plotka już została wyjaśniona a tym co ją wymyśl zajęła się policja.
   Także jeśli chodzi o Hwayoung, jestem jak najbardziej po jej stronie i mam nadzieję że jakoś sobie z tym poradzi 🙂 i życzę jej jak najlepiej:D ~~Cyśka


   • Seulska policja zdementowała informację jakoby otrzymała doniesienie od CCM w sprawie domniemanej tancerki. Słowem policja nie zajmuje się ta sprawa, a CCM wprowadza opinie publiczna w błąd. Coś tu śmierdzi. T-ara od kilkunastu miesiecy była bezlitośnie eksploatowana przez chciwych menagerów z Kim Kwang Soo na czele. Nic dziwnego, że przy takiej presji mogło dochodzic do konfliktów miedzy wyczerpanymi i zestresowanymi dziewczynami. Jeśli faktycznie dochodziło do zastraszania czy nawet rękoczynów w zespole, to duża odpowiedzialność za taka sytuacje spoczywa na wytwórni, która zaślepiona pogonią za pieniedzmi nie reagowała odpowiednio i nie rozładowywała konfliktów. Podobne sytuacje są i w innych k-popowych zespołach, o czym możemy się od czasu do czasu dowiedzieć. To jest niestety ciemna strona koreańskiej rozrywki.


 2. wiem ze hwayoung nie jest swieta ludzie no, a moze pomysleli jak ona sie czula wiecznie omijana w zespole ? dopiero teraz sie wybila w day by day zauwazyiliscie ??


 3. Jestem zła. Dopiero co pokochałam T-ara za ostatnie piosenki, w szczególności za rap, a tu coś takiego? Tak jak jest napisane wyżej istnieje dużo plotek na temat tego, że Hwayoung była pomijana w zespole. Jeśli to prawda to nie dziwię się, że krzyczałam na makijażystkę itp. Wiem jaki to stres gdy jest się popychadłem więc pewnie czasami po prostu nie wytrzymywała i musiała dać upust emocją, bo by ją rozniosło. To tylko moje gdybanie, a jak jest naprawdę to nigdy się nie dowiemy wszystkiego, bo znając życie agencja nie będzie chciała się przedstawić w złym świetle by nie stracić jeszcze więcej fanów.


 4. To co się dzieje w moim ulubionym zespole można określić dwoma słowami – wstyd i żenada. Oto co mnie nachodzi po przeczytaniu tego artykułu. I to dotyczy zarówno menadżerów jak i zachowania niektórych członkiń zespołu. Ostatnie pociągnięcia tych pierwszych przebrały czarę goryczy w zespole, bo jak długo można znosić upokorzenia. „Day By Day” to niestety jeden z najsłabszych utworów T-ary. Muszę to niestety przyznać ze smutkiem, bo już od ponad dwa i pół roku śledzę karierę tego zespołu, który dla mnie jest jednym z najlepszych zespołów w Korei, w dodatku niedocenianym przez samych Koreańczyków. Po sukcesach „Lovey Dovey” menedżerowie zapragnęli powiększyć zespół po raz kolejny i to wywołało burzę jak się okazało teraz nie pierwszą i zapewne nie ostatnią w karierze zespołu.
  Już dołączenie Hwayoung dwa lata temu było pomyłką, ale odniosłem później wrażenie (niestety jak się okazało mylne), że dziewczyna wkomponowała się jednak w zespół i wszystko będzie w porządku. Niestety została źle przyjęta przez resztę członkiń i dało o sobie znać zjawisko znane z polskiej armii zwane „falą” – tak moim zdaniem należało określić zachowanie reszty zespołu wobec nowej członkini. Dziewczyny prawdopodobnie już wtedy wyczuły zamiar menedżerów i stąd zapewne ich zachowanie wobec Hwayoung, jako tej nowej i obcej. W dodatku zagrożona była pozycja Jiyeon jako maknae zespołu, gdyż obie dziewczyny (Jiyeon i Hwayoung) są z tego samego rocznika. Stąd zapewne pomysł wprowadzenia do zespołu 14-latki Danee (to ona po wejściu w skład T-ary zostałaby maknae zespołu), które to pociągnięcie miało zapewne uciszyć potencjalny konflikt, ale niestety wywołało kolejny. Wiadomo, że zwycięskiego składu się nie zmienia i o tym właśnie wtedy chyba zapomniano w sztabie menedżerskim po pierwszych sukcesach „Bo Peep Bo Peep” zimą 2009/2010 roku.
  Nie chciałbym mimo wszystko, żeby T-ara się rozpadła, gdyż byłoby to ze szkodą zarówno dla fanów jak i dla całego koreańskiego rynku muzycznego. Oby konflikt ten został jak najszybciej zażegnany, ale przy obecnym zacietrzewieniu stron niestety szybko się to nie stanie. No i powinni dać odpocząć w końcu dziewczynom (co najmniej przez rok) tak jak ma to miejsce w innych zespołach, a nie robić z nich maszynki do zarabiania pieniędzy przez chciwych menedżerów.
  Przepraszam za tę rozpiskę, ale w tym przypadku nie mogłem inaczej.


 5. Matko prawie jak w jakieś dramie~
  A swoją drogą, to nawet fajny scenariusz by był, popularny zespół, skandale, kłótnie, rozpad lub nie.. ciekawe by było 😛


 6. Nie miałam o niczym pojęcia, do tej pory (wyjazd do pracy skutecznie uniemożliwił mi śledzenie wiadomości kpopowych).
  Jestem w szoku, zawsze bardzo lubiłam HwaYoung, zarówno jej rap jak i osobowość – choć to, jaką ją widzimy my, fani, nie musi być odzwierciedleniem jej prawdziwego charakteru…
  Nie wierzę że wina leży po stronie tej dziewczyny, na pewno nie tylko jej. Uważam że agencja nie dba należycie o swój zespół i coraz to nowymi decyzjami o składzie T-ary pociąga go na dno. Niestety, bo to rzeczywiście wśród tak licznych gilsbandów jeden z najlepszych. Nie będę tu pisać o potrzebie odpoczynku dla nich – bo to wszyscy doskonale wiedzą – dziewczyny harują nonstop. Zasmuca mnie postawa agencji i choć to może tylko plotki – zachowanie dziewczyn. Co za ironia – moimi ulubienicami były HwaYoung i JiYeon, hmmm…
  Mam nadzieję że HwaYoung będzie kontynuować swoją działalność artystyczną, a przeszłość jej nie załamie, wręcz przeciwnie – uodporni i da dużo siły.

  BTW, ciekawe kiedy spadną na nas sensacje związane z nową maknae…-,-Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: